> Inteligentny-dom

Inteligentny dom — bezprzewodowe zarządzenie budynkiem

Inteligentny dom to nowoczesne rozwiązania z zakresu bezprzewodowego zarządzania budynkiem. System umożliwia zdalną kontrolę niemal każdego urządzenia znajdującego się w domu. Zapraszamy!

Automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa opracowana przez polską firmę Fibaro to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów dostępnych na rynku. Dzięki niemu można na bieżąco monitorować temperaturę, wilgotność, otwarcie poszczególnych okien oraz szereg innych parametrów. Jedna centrala zarządzająca Fibaro Home Center może obsłużyć do 230 urządzeń! Zachęcamy wszystkich, którzy mieszkają bądź prowadzą działalność w Świdnicy, do odwiedzenia naszej siedziby, gdzie przedstawimy szczegółowe informacje o oferowanych systemach inteligentnego domu.

Jak działają systemy inteligentnego domu?

„Mózgiem” systemu jest wyżej wspomniana centrala sterująca. W zależności od Państwa potrzeb istnieje możliwość zakupu podstawowego sterownika Home Center Lite, lub bardziej zaawansowanego Home Center 2. Każda centrala umożliwia zarządzanie poszczególnymi urządzeniami wchodzącymi w skład systemu.

Są to:

Rodzaj i wersja urządzenia są dopasowane do modelu telefonu, z którego będzie ono obsługiwane. W ofercie mamy zestawy wykorzystujące zunifikowany protokół Z-Wave (urządzenia z systemem Google Android) lub HomeKit (Apple iOS). Automatyka budynkowa nigdy wcześniej nie była tak prosta!

Montaż automatyki budynkowej

Montaż systemu automatyki budynkowej Fibaro nie wymaga układania przewodów, skuwania tynków czy wiercenia dziur. Wszystkie urządzenia wchodzące w jego skład działają bezprzewodowo, w dodatku są zasilane na baterie. Producent podaje, że każdy sprzęt działa do 2 lat na jednym zestawie baterii. System poinformuje o konieczności ich wymiany. Nowe baterie można kupić w dowolnym sklepie elektrycznym. System nie jest połączony na stałe z infrastrukturą domu, więc w przypadku remontu lub przeprowadzki, w kilku prostych krokach można na nowo skonfigurować poszczególne urządzenia. Dzięki sieci mesh nowy moduł odświeży swoje położenie i będzie dalej współpracował z pozostałymi elementami systemu.

Systemy centralnego odkurzania

Odkurzacze centralne, chociaż są domeną biur i innych obiektów przemysłowych, coraz częściej montuje się w budynkach mieszkalnych. System centralnego odkurzania, choć wymaga specjalnej instalacji, ma wiele zalet – nie hałasuje, jest wygodny w użytkowaniu, a raz wciągnięte zanieczyszczenia nie znajdują się z powrotem w mieszkaniu. Instalacja centralnego odkurzacza wyraźnie podnosi komfort sprzątania. Odkurzacz centralny nie musi też być droższy od tradycyjnego, a z pewnością jest znacznie bardziej komfortowy, gdyż nie trzeba go nosić po całym domu i ciągnąć za sobą podczas odkurzania.

Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy dobrać urządzenia dopasowane do indywidualnych potrzeb!